Skip to content
Free Delivery on Orders over £35
Free Pickup in Store

Monpure London is the world’s first dedicated scalp and hair health brand, designed to alleviate scalp discomfort and irritation, prevent hair thinning and promote stronger, healthier hair.

Monpure’s scientifically proven formulas are crafted with potent active ingredients such as Retinol, Vegan Silk Peptides, AHAs, BHAs, Vitamin C and Coenzyme Q10 to help create the optimum environment for hair to grow by rebalancing the scalp, clearing blocked follicles, and strengthening and rebuilding strands at the root. Products are dermatologically tested, suitable to use during pregnancy and breastfeeding and cruelty free.

Showing1–16 of 16 products
Sort by: Most relevant
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old
MONPURE LONDON Strengthening Silk Protein Shampoo 250ml
£36.00 Unit price £144.00 perlitre
MONPURE LONDON Follicle Boost Hair Density Serum 50ml
£83.00 Unit price £1,660.00 perlitre
MONPURE LONDON Strengthening Essence-Conditioner 250ml
£36.00 Unit price £144.00 perlitre
MONPURE LONDON No-Crease Hair Clips 4 pieces
£16.00 Unit price £533.33 perkg
MONPURE LONDON Ceramide Complex Bond Repair Shampoo 250ml
£42.00 Unit price £168.00 perlitre
MONPURE LONDON Ceramide Complex Bond Repair Conditioner 250ml
£42.00 Unit price £168.00 perlitre
MONPURE LONDON Ultralight Healthy Hair Oil 30ml
£40.00 Unit price £1,333.33 perlitre
MONPURE LONDON Scalp Massage Brush
£18.00 Unit price £225.00 perkg
MONPURE LONDON Ultralight Healthy Hair Oil 100ml
£84.00 Unit price £840.00 perlitre
MONPURE LONDON SPF 50 Scalp & Face Sunscreen 30ml
£75.00 Unit price £2,500.00 perlitre
MONPURE LONDON Heal and Energise Jade Comb
£39.00
MONPURE LONDON Hydrate and Soothe Scalp Serum 50ml
£60.00 Unit price £1,200.00 perlitre
MONPURE LONDON Nourish and Stimulate Scalp Mask 100g
£53.00 Unit price £530.00 perkg
MONPURE LONDON Clarifying Scalp Scrub 90g
£48.00 Unit price £533.33 perkg
MONPURE LONDON Shimmer & Hydrate Hair And Body Oil 30ml
£40.00 Unit price £1,333.33 perlitre

Filters (0)

Most relevant
Best selling
Alphabetically, A-Z
Alphabetically, Z-A
Price, low to high
Price, high to low
Date, old to new
Date, new to old